Rotary Vizyonu

Rotary Vizyonu

Rotary Vizyonu

Önce kendi içimizde, sonra yaşadığımız toplumlarda ve nihayetinde tüm dünyada kalıcı değişimi yaratmak üzere bir araya geldiğimiz ve harekete geçtiğimiz bir dünya hedefliyoruz. Rotary, üç bölümden oluşur: Rotary'nin kalbinde Uluslararası Rotary ve Rotary Vakfı tarafından desteklenilen kulüplerimiz vardır.

Rotary kulüpleri, fikir alışverişi yapmak, bağlantılar oluşturmak ve harekete geçmeye adanmış bireyleri biraraya getirir.

Uluslararası Rotary, dünya çapında küresel programlar, kampanyalar ve girişimleri koordine ederek Rotary kulüpleri destekler. Rotary Vakfı, Rotaryenlerin ve ortaklarımızın dünyanın dört bir yanındaki topluluklar için projelerini finanse etmek için cömert bağışlar kullanmaktadır. Bir kar amacı gütmeyen kuruluş olarak, Vakfın tüm fonları, daha iyi bir dünya vizyonumuzu paylaşan Rotaryenlerin ve arkadaşlarımızın gönüllü katkılarından gelir.

Rotary kulüpleri, Uluslararası Rotary ve Rotary Vakfı birlikte toplumlarımızda ve dünyanın her yerinde kalıcı iyileştirmeler yapmak için çalışırlar.